:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

25-lecie Wilków w Toruniu

Muzyka, lecie Wilków Toruniu - zdjęcie, fotografia

W sobotę 27 stycznia o 18.00 w auli UMK w Toruniu wystąpi Robert Gawliński i zespół Wilki. U nas do wygrania podwójna wejściówka na to wydarzenie

Zespół powstał w 1992 roku z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów Roberta Gawlińskiego. Po początkowych roszadach w składzie grupa zabrała się do pracy nad pierwszą płytą, ale wtedy nagle zmarł basista Adam Żwirski, któremu później Gawliński zadedykował wielki przebój – „Son of the Blue Sky”. Na tytułowym, debiutanckim krążku znalazły się także utwory: „Aborygen” i „Eli lama sabachtani”, a album okazał się bestsellerem. Rok później Wilki nagrały drugą płytę – „Przedmieścia”, promowaną piosenkami: „Nie zabiję nocy” i „Moja baby”. 

W 1995 roku zespół zawiesił działalność. Gawliński zaangażował się w solowy projekt, a owocem tej działalności były takie utwory jak: „Nie stało się nic”, „Trzy noce z deszczem” czy „O sobie samym”. Po kilku latach muzycy zapowiedzieli wielki powrót, którego zwiastunem był singiel „Baśka”. Utwór stał się wielkim przebojem, tak samo jak cały album „4”. Rok po wydaniu płyty Wilki nagrały piosenkę „Here I Am”, następnie zgłoszoną do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół przegrał tylko ze znajdującą się wtedy na fali formacją Ich Troje („Keine Grenzen – Żadnych Granic”). 

W kolejnych latach Wilki nadal królowały na listach przebojów i wydawały kolejne ciepło przyjmowane płyty m.in. „Watra” czy „Obrazki”. W 2016 roku grupa podzieliła się z fanami, jak do tej pory, ostatnim albumem „Przez dziewczyny”. W ubiegłym roku zespół ogłosił dużą trasę koncertową, podsumowującą 25-letnią działalność. 

–  Mija równo 25 lat od wydania pierwszej płyty Wilków. Przez te 25 lat wiele się zdarzyło, przez zespół przewinęło się kilku muzyków, realizatorów, technicznych – wielu przyjaciół. Bardzo im wszystkim dziękuję za doświadczenia, za koncerty, za wspólnie spędzony czas, za fajne imprezy. Nasi fani, którzy w 90. latach przyjeżdżali na koncerty z rodzicami, dziś przywożą swoje dzieci, a z wieloma z nich spotykamy się także prywatnie – napisał w maju ubiegłego roku wokalista i lider Robert Gawliński na oficjalnej stronie zespołu. 

Przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać podwójną wejściówkę na to wydarzenie. Bilety otrzyma osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na pytanie: W którym roku zespół Wilki wydał album „4”? Odpowiedzi prosimy przesyłać  na adres: redakcja@wpr.info.pl, w temacie wpisując: KONCERT WILKI, a w treści odpowiedź, swoje dane i numer telefonu..

Bilety są także do kupienia za pośrednictwem agencji Tamada (501 754 011), w sklepie Pamiątki i Ratusz, na dworcu PKS w Toruniu oraz na portalach: biletyna.pl i kupbilecik.pl. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna TAMADA. 

(ToB)
fot. materiały prasowe

25-lecie Wilków w Toruniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się