:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Białe szaleństwo na stoku

Porady, Białe szaleństwo stoku - zdjęcie, fotografia

Jedni wolą spędzać zimę pod kocem, z książką i kubkiem grzańca, inni preferują aktywny wypoczynek. Podpowiadamy, gdzie na nizinach można uprawiać narciarstwo oraz snowboard.

W połowie lutego w naszym województwie zaczną się ferie zimowe. Jak dotąd pogoda nie sprzyjała uprawianiu sportów zimowych. Wszyscy jednak mają nadzieję, że w kolejnym miesiącu coś się zmieni. By szusować na nartach, wcale nie trzeba wyjeżdżać w góry. Oto geograficznie nam bliższe ośrodki, które można odwiedzić.

Wieżyca – Koszałkowo

Miejscowość położna w połowie drogi między Kościerzyną a Kartuzami, na Kaszubach. Znajduje się tam ośrodek narciarski, z którego korzysta wielu mieszkańców między innymi pobliskiego Trójmiasta. Z Kartuz można dojechać do Wieżycy drogą numer 224 (około 30 minut). Natomiast z Kościerzyny przejazd drogą numer 20 zajmie nam również około pół godziny. Na miejscu mamy do dyspozycji dwa stoki o długości 300 i 150 m. Oczywiście na górę wjeżdżamy wyciągami. Karnet na wjazd dwugodzinny to wydatek 50 zł, całodzienny - 95 zł. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski. Za komplet, czyli narty, buty, kijki – na dwie godziny – zapłacimy 25 zł, na cały dzień 45 zł. Komplet snowboardowy to wydatek odpowiednio 20 i 30 zł. Podczas przerw od aktywnego wypoczynku możemy skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Dostępna jest również szkółka narciarska.

Sopot – Łysa Góra

To niewielkie wniesienie (120 m n.p.m) położne w Sopocie niedaleko Opery Leśnej. Znajduje się tu wyciąg o długości 286 metrów, który zapewnia możliwość zjazdu ze wzniesienia na wysokości 39 metrów. To jedyne takie miejsce, gdzie równocześnie możemy podziwiać panoramę Gdańska i Sopotu. Karnet narciarski kosztuje za jeden przejazd 2 zł. Wypożyczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego to wydatek 25 zł/godz. lub 40 zł na cały dzień.

Unisław

Miejscowość położona na trasie do Bydgoszczy. Ośrodek narciarski znajduje się tuż za granicą miasteczka, w dolinie Dolnej Wisły. Na miejscu czekają trzy wyciągi o długości 300 m, a trasa zjazdowa liczy sobie ponad 400 m. Różnica wzniesień to 40 metrów. Na miejscu jest również parking na 300 samochodów, ale w weekendy już o godzinie 10.00 trudno o miejsce. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu. Zestaw narciarski lub snowboardowy kosztuje 25 zł/godz. lub 40 zł za cały dzień.

Kurza Góra w Kurzętniku

Ośrodek narciarski usytuowany jest w miejscowości Kurzętnik, na trasie Toruń – Olsztyn, przy głównej drodze numer 15. Spotkamy tu trzy wyciągi i trzy trasy: 550 m, 770 m i 60 m. Trasy zjazdowe nie są wymagające i dzieci z łatwością sobie poradzą. Ceny karnetów na wyciągi wynoszą odpowiednio za 1 godz. 20 zł, za 6 godzin 65 zł. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Ceny kształtują się podobnie, jak w innych tego typu ośrodkach. Jest również szkółka narciarska i lodowisko.
Myślęcinek

Ośrodek narciarski znajduje się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Jest tu kilka wyciągów orczykowych i kilka tras zjazdowych. Cena za pojedynczy zjazd wynosi 2 zł. Można wykupić karnety godzinowe lub też zjazdowe, np. karnet na 10 zjazdów kosztuje 15 zł. Na miejscu są też zjazdy na pontonie.
 

(Maw)
fot. pixabay.com

Białe szaleństwo na stoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się