:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



Czy sąd odda dzieci?

02/11/2018 12:47
Interwencje, dzieci - zdjęcie, fotografia

Dramat pani Julity, której sąd odebrał troje dzieci, wciąż trwa. – Powoli tracę nadzieję, że odzyskam swoje skarby – mówi zrozpaczona matka

Historię kobiety opisywaliśmy we wrześniu. Siedmiomiesięczna Majka, trzyletni Dominik i czteroletni Kamil na podstawie decyzji sądu zostały odebrane matce i trafiły do rodziny zastępczej. Pani Julita jest na skraju załamania nerwowego i zaczyna brakować jej sił.

– Kiedy zamykam oczy i próbuję zasnąć, widzę swoje dzieci. Tak bardzo za nimi tęsknię. Wierzę w to, że los da mi szansę i moje skarby do mnie wrócą. Wiem, gdzie popełniłam błędy i staram się je naprawić. Przykro mi, kiedy czytam komentarze w internecie na swój temat. To piszą ludzie, którzy mnie nie znają. Krzywdzą, zamiast pomóc. Nie wiedzą, co czuje matka, której odebrano ukochane dzieci. Wiem, że moje pociechy są pod dobrą opieką i nic im nie brakuje, ale to ja powinnam je wychowywać. Jestem szczęśliwa, kiedy odwiedzam swoje skarby i mogę się z nimi bawić, jednak z trudem powstrzymuję napływające do oczu łzy. Dzieci za mną tęsknią i chciałyby wrócić do swojego domu. Zrobię wszystko, żeby tak się właśnie stało.

Złe warunki mieszkaniowe oraz bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych to główne powody odebrania dzieci 26-letniej mieszkance wsi Karbowizna. Cały czas kobieta liczy na wsparcie innych.

– Po publikacji artykułu w państwa gazecie odezwało się do mnie kilka osób, które obiecały pomoc – przyznaje Julita Pędraszewska.

– Zadzwonił m. in. mężczyzna, który zaoferował wykonanie remontu. Zgodnie z umową przyjechał na miejsce, by wymierzyć okna i drzwi. W czasie wizyty stwierdził, że dom jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnej interwencji. Obiecał, że zajmie się wszystkim i liczę, że dotrzyma słowa. Odwiedziła mnie także pani adwokat z Bydgoszczy, która na co dzień zajmuje się podobnymi sprawami. Cały czas jesteśmy w kontakcie telefonicznym. Wierzę, że dzięki jej działaniom odzyskam swoje dzieci. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zechciały mi pomóc. Dziękuję za przekazane ubranka, zabawki i wiele innych rzeczy.

Czy historia pani Julity będzie miała szczęśliwe zakończenie? Jaką decyzję w tej sprawie podejmie sąd? Wszystko okaże się w najbliższym czasie. Jednocześnie informujemy, iż w dalszym ciągu osoby zainteresowane pomocą proszone są o bezpośredni kontakt z mamą dzieci pod numerem telefonu: 573 268 390.
 

Tekst i fot. 
Adam Wojtalewicz

Reklama

Czy sąd odda dzieci? komentarze opinie

  • Gość 1 - niezalogowany 2018-11-02 17:32:31

    Tatuś dzieci wrócił zza granicy pewnie kupe kasy zarobił to i remont teraz pójdzie raz dwa..

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 20:38:21

    Przecież ona jest upośledzona,samą sobą nie potrafi się zająć,dobrze,że zabrali te dzieci to chociaż mają normalny dom,a nie brud, smród i ubustwo,dzieci chce tylko po to żeby mieć dochód

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 21:25:13

    Ona chodzi w ciąży znów... 4 dziecko. Stać na picie i na wszystko inne a na godne życie dla dzieci nie było jej stać.? Masakra.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 22:35:19

    to nie sztuka zrobić remont tylko jak ona utrzyma porządek ład i czystość jak do tej pory tego niue robiła?! ona nie zna co to żyć w czystości. mizna nie mieć mebli a zyc w czystości. w artykule z gfazety wypowiada się ze jest bliska zakamania nerwowego po tych zdjeciach bie widać że cierpi a ten artykuł to nieźle prasa koloryzuje. kochająca matka dba i zamartwia sue od momentu poczecia a ona wielce zmartwiona dopiero jak sąd zabrał do domu dziecka!! co to za załamanie nerwowe jak na fb geba usmiechnieta od ucha do ucha! czego ona te dzueci moze nauczyć pustych słów?! jsk by je kochala to nie dopuściła do sytuacji zabrania do domu dziecka!!!! winny sie tlumaczy! szanowna julito ludzue oisza prawdę a ty jesteś dobrze manipulujesz myslisz ze wezmiesz sad na litość! nosisz w sobie 4 dziecko a dopiero obudziłaś się i dowiedziałaś gdzie zrobiłaś błędy! jesteś uposledzona psychiczne a dzueci sprowadzasz na świat! zdrowy człowiek powinienem wiedzieć a od kiedy zalamanie nerwowe to usmiechnieta moda dla te go nieroba. jak bys miała po kolei to bys o tym wiedziała jak cie zostawil a teraz zachecasz go zeby z Tobą wiecej dzieci splodzil

  • Gość123 - niezalogowany 2018-11-03 04:08:33

    Mamy 21 wiek telefony że słownikami A Ty robisz takie literówki. Masakra

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 09:01:24

    To,ze ktoś niepełnosprawny umysłowo,niedyskwalifikuje go jako rodzica.Dziewczyma sama mówi,ze oczekuje pomocy,bo doskonale wie ze sobie nie radzi.Dla niektórych osob zabranie komuś dziecka to rozwiązanie problemu,a to właśnie chodzi o to,żeby pokazać jej jak ma żyć,wychowywać dzieci i radzić sobie życiowo.Moze nikt jej nie nauczył sprzątać,gotować czy zarządzać pieniędzmi,chyba żyjemy w takim kraju,gdzie instytucje pomocy publicznej dysponują takimi osobami,które powinny trzymać piecze nad taka rodziną,a nie tylko doprowadzić do odebrania dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 09:08:26

    Sytuację pani Julity komentują tzw. dobrze poukładane, normalne. Łatwo im przychodzi krytyka osoby pani Julity. Natomiast z pomocą dla pani Julity kompletnie im nie wychodzi pomimo posiadania wiedzy, że jest ona upośledzona. Nie widzą w jej niepełnosprawności problemu ani potrzeby zainteresowania się pomocą. Tylko prostak czerpie przyjemność z kopania słabszego. Ale cóż taka mamy edukację i takie wychowanie owocujące w znieczulicę ale przynajmniej katolickie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 09:09:17

    Sytuację pani Julity komentują tzw. dobrze poukładane, normalne. Łatwo im przychodzi krytyka osoby pani Julity. Natomiast z pomocą dla pani Julity kompletnie im nie wychodzi pomimo posiadania wiedzy, że jest ona upośledzona. Nie widzą w jej niepełnosprawności problemu ani potrzeby zainteresowania się pomocą. Tylko prostak czerpie przyjemność z kopania słabszego. Ale cóż taka mamy edukację i takie wychowanie owocujące w znieczulicę ale przynajmniej katolickie.

  • Agnieszka - niezalogowany 2018-11-03 12:29:24

    Aj krytyka to wam idzie łatwo a sami pewnie jeszcze gorsze

  • Gość222 - niezalogowany 2018-11-03 12:35:45

    Zgłoś sie do programu nasz Nowy dom

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 16:58:44

    Niech zakasają rękawy wezmą sie za prace itp.a nie oglądają się na kogoś... Każdy który decyduje się na rodzine to jest świadomy ze musi myśleć o utrzmaniu rodziny.Jak nie ojciec to matka pracuje...anie oskarżanie opieki społecznej,rodziny,sędziny,kuratorów itd..kobieto weś sie za siebie... obudz się.Napisz wszystkim co już zrobiłaś.? A Niesiedz założonymi rękoma i nieoczekuj manny z nieba....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 17:26:08

    Może byście pomogli a nie krytyka żal mi dzieci jak i matki proszę wziąści się w garść i pokazać na co panią stać

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 22:06:44

    Trzeba pomoc a nie krytykowac....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 23:23:07

    odczep sie literówek. całe życie ludzie będą dawać? z resztą ona nie jest jedna na tym świecie. ojciec albo ojcowie nuech zakasaja rękawki. to co juz prawdy nie mozna napisać! są takiw rodziny ze nikt nie pracuje jeszcze kredyt na dom sie za 500plus spłaca bo jak to się mówi Państwo bogate to niech daje. tylko zeby gmina dawala te słynne dziadowy to Ci co pracuja płacą podatki. leń siedzi ludziom kolo d... o dzieci sie dba nie wtedy jak zabiorą ale od poczęcia! a jak Ci literfowki przeszkadzają to niech Ci Julita przetłumaczy pewnie ja lepiej zrozumiesz niz to co czytasz. przykre ze dzieci zabrane ale mize lepiej bi ina je krzywdzi tym ze sprowadza na świat ladne dzieci ale co na start upośledzenie sama jest chora ale na fejsie smiga jsk ta lala! do pewnych spraw chora a do innych niepioadna.! ty ktosiu od literówek zacznij zbawić świat nie zaleznie od tego który jest wiek.

  • gość 2018-11-04 12:11:40

    i bardzo dobrze napisane..co tam literówki prawda w oczy kole !!!!!!!!....biedne dzieci??? teraz to chociaż wiedzą co to woda i mydło,poświęcanie im trochę uwagi i czasu.A nieroby do roboty!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:40:53

    wczoraj widziano ja z Tym jarusiem ksk kupowala Tyskie. pewnie pić sie chciało?! to osiba chora ale i cwana. na fb orosi o pomoc.! kpina! jest w kolejnej ciąży a piwo pije widac jak dba o niemarodzine dziecko! zabrac te maleństwo po porodzie zaprawic zeby wuecej nis rodzila i lać po golej dupie zeby usiasc nie mogła kolejny rok! dobra manipulatorka!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 22:48:43

    ktosiu od literówek zaprowadz julitke do ginekologa bo piwa w rogowie umie kupowac to i umie pic i nuacz ją środki antykoncepcyjne przyjmowac żeby nie zachodzila w niechciane ciążę bo lubi pic piwa a po piwach jest pijana i dupa sprzedana nawet nie wie kiedy zaszla w ciążę.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:42:49

    Poco kogoś opisujeta jak sami pewnie jesteście nie lepsi pomówić kogoś to jest bardzo łatwo a potem sprostować jest trudno

  • Gościii - niezalogowany 2018-11-05 22:37:10

    Ludzie macie rację.! Co tak płaczę za dziećmi bo,, nie widzi swoich skarbów,,??? ,w rogowie kupowała 4 tyskie z tym swoim Jarusiem. Bezczelność. Chcę pomocy a pieniądze wydaje na alkohol? Na to ja stać? I FAKTYCZNIE JEST W CIĄŻY!!! Na moje oko 6-7 miesiąc. Ludzie co za matka.... Tak bardzo cierpi po utracie dzieci.??? Brak mi słów. Jak można być tak p.... Ona nie jest chora ona jest PRZEBIEGŁA, ludzie dom na darmo będą remontować, piece i meble jej oddawać a na piwo miała?? Będąc w ciąży?? Tak płaczę ze z uśmiechem ja ludzie widzą? Taryfa zajrzdza! Nie bądźcie głupi!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 23:14:48

    Wy k-wa baran sami jesteście sami alkoholikami a u kogoś widzita . Bysita sie w stydzili kogoś obgadywać jak sami pewnie jesteście nie wporzontku

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 23:22:46

    Wy k-wa barany bysita sie wstydzili Kogoś obgadywać Pewnie sami jesteście alkoholikami A kogoś Obgadujecie sami pewnie nie j esteście W porządku

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 23:31:00

    Nie martw się Dziewczyno Dasz rade Dendzie Dobre Nie przejmu j się co te barany Wypisuja

  • Gość - niezalogowany 2018-11-06 06:41:04

    O, widzę że i sama zainteresowana zaczęła komentować. Ludzie mają 100% racji że jej się nie należy pomoc, jest manipulantką straszna. To nie jest prawdą że nikt jej nie chciał pomóc żeby dzieci nie zabrali, było trochę takich ludzi, a jak ona się odwdzięczyła? Narobiła im tylko problemów. Cała Julita. Uważam że dzieci nie powinny do niej wrócić, pod żadnym pozorem.

  • Rozbawiona - niezalogowany 2018-11-06 10:23:17

    Haha. Też zauważyłam że Julita zaczęła komentować i sama siebie pocieszać. Ciekawe tylko czy opieka stanie na wysokości zadania i odbierze jej to następne biedne dzieciątko zaraz po porodzie czy znów będą czekać tak długo.

  • Mgr.sztyc - niezalogowany 2018-11-07 21:20:51

    Ty rozbawiona zaj mij się sobom A nie kimś Baranie Byś się wstydziła

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 23:47:36

    Julito, zabrano Ci dzieci, zebys mogla stanac na nogi i sie ogarnac, a nie prowadzic wojne za pomoca gazety. Troche pracy nad soba nikomu jeszcze nie zaszkodzilo. Jezeli poprawia sie warunki w domu i Twoje zaangazowanie, nie w walke, a w lad i porzadek to jestem w 100% pewna, ze dzieciaki wroca. Niestety manipulacja nie pomoze Ci w niczym, tylko ciezka i wytrwala praca. Powodzenia.

  • Gość ueirpwuduwptuq - niezalogowany 2018-11-09 21:37:50

    Też tak uważam. Zajmij się domem, skorzystaj z pomocy jaka ci oferują zwłaszcza przy zagospodarowaniu finansami! . A dzieci ci oddadzą. A nie jeździsz z tym swoim Jarusiem i piwa kupujesz!,!!! WSTYDŹ SIĘ! I ZA ROBOTĘ SIĘ WEŹ BO I KOLEJNE DZIECKO BĘDĄ MUSIELI CI ODEBRAĆ.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-12 15:49:08

    Tak bardzo zrozpaczona A tylko pieprzenie jej w głowie nadal

  • gość 2018-11-14 20:36:51

    Od razu widać, ze to co jest w artykule to nie są wypowiedzi tej Pani. Wypowiada się pod postami i to na 100% nie takim językiem.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-15 22:04:09

    to prawda to nie p. julita pisze tylko ktos inny. tylko czemu zawsze ukazuje się zapytanie Czy ktos ma .... ?! szanowny ktosiu dla czego prosicie żeby ktoś oddal skoro ma cos niepotrzebne a kupic to nie laska najpierw gmina dawała ogromne kwoty na remont to nie laska było go wykonać? kasa darmo przychodzi drzwiami i oknami a tu tylko prośby zrby ludzie dali? ciekawe za co lydzie maja sobie kupic zeby julita kasy nie wydała! te dzieci dostaly jyz pieniądze a ze ona i jej lowelas wydali na taxi i tyskie to teraz po prosbie do ludzi?! wstyd! gdzie jest szanowny tatuś? robi sie coraz zimniej a ona o okna żebra wstyd?!!!! chyba biedna ta zagranica ze on tylko tyskie z nią kupują a na okna i lodówke nie zarobił bo mi sie wydaje ze wyłonił !się z kryjówki bo sprawa przycichla!!!! ham jakich mało

  • Gośćkasia - niezalogowany 2018-11-16 17:41:09

    Dobrze napisane !!!

Dodajesz jako: |