:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C słabe opady deszczu

Dofinansowanie do wykształcenia

Samorząd powiatowy, Dofinansowanie wykształcenia - zdjęcie, fotografia

Jeszcze w starym roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rypinie zostało podpisanych 15 umów dotyczących dofinansowania do kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym w I semestrze roku akademickiego 2017/2018.

Podstawowym warunkiem uzyskania dofinansowania jest posiadanie przez beneficjentów orzeczenia o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Osoby mogą ubiegać się o dofinansowanie do kosztów nauki w szkole policealnej, w kolegium, w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe, studia doktoranckie).

W bieżącym semestrze zostały dofinansowane kierunki studiów znacznie zwiększające szanse zatrudnienia na rynku pracy m. in. prawo, finanse i rachunkowość, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo, psychologia w biznesie, matematyka, kulturoznawstwo, administracja.

Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotyczą dofinansowania do czesnego i dodatku. Zadanie to realizowane jest w ramach programu Aktywny Samorząd, Moduł II. Wnioski należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie przy ulicy Warszawskiej 38A.

(red)
 fot. Starostwo Powiatowe 
w Rypinie

Dofinansowanie do wykształcenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się