:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C słabe opady deszczu

Futbolowa gorączka przed mistrzostwami świata

Piłka nożna, Futbolowa gorączka przed mistrzostwami świata - zdjęcie, fotografia

Już dziś startują mistrzostwa świata w piłce nożnej. Zapytaliśmy osoby związane ze sportem, ale nie tylko, o ich przewidywania w związku z mundialem. Zadaliśmy cztery pytania: 1. Kto wygra mundial?, 2. Jak wypadnie Polska?, 3. Kto będzie „czarnym koniem” mistrzostw?, 4. Kto zostanie królem strzelców?

Paweł Grzybowski, burmistrz Rypina 

1. Oczywiście Polska! Bez dwóch zdań mamy najlepszą reprezentację od lat i wierzę, że mogą zawalczyć o pierwsze miejsce. 

2. Biało-czerwonych oceniam bardzo dobrze. Jestem przekonany, że nasze Orły Nawałki zaprezentują się jeszcze lepiej niż na Euro. 

3. Czarny koń? Obstawiam drużynę Belgii. Dlaczego? Mają świetny zespół, silny, drużynę gwiazd. Marzy mi się by to oni zagrali z nami w finale. Już widzę te trzy bramki dla biało-czerwonych, podobnie jak na Mundialu w 1982 roku. 

4. Król strzelców może być tylko jeden: orzełek na piersi i numer 9 na plecach, czyli jedyny i najlepszy Robert Lewandowski. 

Tomasz Urban, Eleven Sports, Piłka Nożna 

1. Francja. Mają nieprawdopodobnie uzdolnione pokolenie i nieprzebrane wręcz możliwości kadrowe.

2. Wyjdziemy z grupy, ale na tym się zatrzymamy. Anglicy lub Belgowie będą dla nas za silni. 

3. Czas, by Belgowie pokazali, na co ich stać. Mają wiele gwiazd światowej piłki w swojej kadrze. Zwróciłbym tez uwagę na Duńczyków, z fenomenalnym Eriksenem w składzie. 

4. Może jednak Timo Werner? Niemcy mają bardzo kreatywnych piłkarzy w drugiej linii i będą sobie stwarzać mnóstwo sytuacji, z których Werner może robić użytek. Poza tym, zajdą pewnie daleko, a i rywali w grupie nie mają przesadnie mocnych, więc Timo będzie miał okazję, aby się wykazać. 

Dominik Bartoszyński, Basket Rypin 

1. Francja, bo ma na papierze jedną z najsilniejszych kadr, gdzie młodość miesza się z doświadczeniem.
2. Wyjdzie z grupy, odpadnie w 1/16. 
3. Egipt z fenomenalnym Salahem.
4. Neymar.

Paweł Szramka, poseł Kukiz 15

1. Chciałbym, żeby to była Polska. Jednak jak wiadomo, na mundialu zawsze silni są Hiszpanie i Niemcy. Ponadto nie wolno lekceważyć drużyn z Ameryki Południowej, które prezentują odmienny futbol i zawsze mogą zaskoczyć. Niemniej jednak, trzymam kciuki za Polskę. 

2. Mamy bardzo dobrą drużynę. Śmiem twierdzić, że obecną reprezentację można porównać do legendarnych „Orłów Górskiego”. Dlatego myślę, że realnie stać nas na wyjście z grupy. Co będzie dalej, zależy też od przeciwników, z którymi przyjdzie nam się ewentualnie mierzyć. Myślę, że stać nas na dojście co najmniej do półfinału.

3. Myślę, że po pierwszych meczach grupowych taki czarny koń się wyłoni. Ja zawsze trzymam kciuki za słabsze drużyny, bo tam brak klasowych zawodników nadrabiany jest często dużą wolą walki, co czasami decyduje o wygraniu meczu. Ciężko mi wskazać jedną drużynę, aczkolwiek mam nadzieję, że nie będzie to żaden z grupowych rywali Polski.

4. Liczę na Polaków. Robert Lewandowski jest kluczowym zawodnikiem naszej reprezentacji, ale niestety na pewno będzie dobrze pilnowany. Ale za to może któryś z młodych zawodników, np. ewentualny zastępca Kamila Glika – Jan Bednarek, będzie odkryciem tych mistrzostw? Jak pamiętamy, w ostatnich mistrzostwach to Michał Pazdan był bardzo pozytywną postacią, więc mam nadzieję, że i tym razem historia się powtórzy.
 

(ToB) i (LB)
fot. nadesłane


Futbolowa gorączka przed mistrzostwami świata komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się