:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Kiedy będzie porządek pod Biedronką?

Interwencje, Kiedy będzie porządek Biedronką - zdjęcie, fotografia

Po raz kolejny podejmujemy temat bałaganu panującego wokół sklepu Biedronka przy ul. Mławskiej. Zdaniem naszych czytelników problem wciąż pozostaje nierozwiązany

Mimo zapewnień ze strony przedstawicieli sieci śmieci w dalszym ciągu zalegają w otoczeniu dyskontu.

– Gazetki reklamowe oraz reklamówki niesione przez wiatr szpecą krajobraz, zanieczyszczając pobliskie trawniki oraz zaczepiając się o krzewy. W sklepie sprzedawany jest alkohol, który przez część klientów spożywany jest na jego tyłach. W tym miejscu nie brakuje butelek i puszek po piwie – mówi nam w rozmowie telefonicznej kobieta, która prosi o zachowanie anonimowości.

Temat bałaganu pod  Biedronką przy ul. Mławskiej dobrze znany jest również rypińskiej straży miejskiej, o czym pisaliśmy już wcześniej.
– W tej konkretnej sprawie podjęliśmy już rozmowy z przedstawicielami sieci – mówi Janusz Szwankowski. – Problem ten dotyczy również sklepu przy ulicy Toruńskiej. Podczas naszych patroli przykładamy szczególną uwagę do rejonów, gdzie zdaniem mieszkańców miasta należy podjąć interwencje.
Ponownie  w tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do Biura Prasowego Jeronimo Martins Polska S.A.

– Dziękujemy za przekazane nam informacje. Podkreślamy, że z uwagą analizujemy komentarze dotyczące funkcjonowania naszych sklepów. Natychmiast też  zweryfikowaliśmy ponowne zgłoszenie dotyczące sklepu Biedronka przy ul. Mławskiej w Rypinie. W trosce o komfort naszych klientów zleciliśmy dodatkowe sprzątanie terenu wokół wspomnianego sklepu. Prace porządkowe zostały przeprowadzone przez zewnętrzną firmę w czwartek 11 stycznia bieżącego roku. Jednocześnie, by zapobiegać ewentualnym niedogodnościom tego typu w przyszłości, uczuliliśmy pracowników sklepu, by zwracali większą uwagę na czystość w bezpośredniej okolicy placówki.

Sprawdziliśmy i wygląda na to, że kolejna nasza interwencja w tej sprawie przyniosła efekt. Pytanie tylko, na jak długo?

Tekst i fot. 
Adam Wojtalewicz

Kiedy będzie porządek pod Biedronką? komentarze opinie

 • gość 2018-01-23 16:50:51

  Przy sklepach kdsh panuje porządek?

 • Gość - niezalogowany 2018-01-23 17:19:49

  Często robię zakupy w biedronce na ul. Mławskiej. I jeśli chcę by był porządek to wiem że i ja o to muszę zadbać. Ludzie nie odstawiają wózków na miejsce, śmieci rzucają byle gdzie. Ale pretensje to najlepiej mieć do sklepu. Ludzie ogarnięcia się, chcecie mieć porządek to też o niego dbajcie. Masa ludzi podchodzi do tegotak, że przecież ktoś to posprząta. Przepraszam, ale nigdy nie widziałam, żeby pracownicy sklepu robili bałagan. Może najwyżej czas abyśmy zaczęli szanować pracę innych,a nie przyjmowali tylko postawę roszczeniową. I to nie dotyczy tylko klientów biedronki, ale każdego innego sklepu

 • Gość - niezalogowany 2018-01-23 17:25:28

  A kiedy redakcja zajmie się sklepem przy ulicy Wojska Polskiego? To co tam się wyrabia przechodzi ludzkie pojęcie. Wokół sklepu ciągle ludzie pijący piwo, czasem na schodach aż nie można przejść. Panie oczywiście sprzedają bez problemu alkohol osobom nietrzeźwym, a i zdążą się że i nieletnim. Najgorsze, że i staż miejska i policja dobrze o tym wie ale nikt nie reaguje

 • Gość - niezalogowany 2018-01-23 18:25:15

  Do sklepu KDSH ja, moja rodzina i wielu znajomych zaglądają od święta z racji na ceny które są z kosmosu. Zastanawiam się czy utrzymanie sieci nie przynosi strat bo klientów jest niesamowicie mało a koszty ogromne. ROTR plajtuje ale Ci którzy go przejmą sprawią że będzie wielokrotnie lepiej jak w najlepszych chwilach egzystencji tejże firmy.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-23 18:42:08

  Niech zatrudniają jakiegoś dozorce sprzatacza. Cholerne sknery !!!!!

 • gość 2018-01-24 10:19:11

  Mnie dziwi, że nikt nie zwraca uwagi jak te sklepy wyglądają w środku. To przecież funkcjonujący sklep, a wygląda jak plac budowy. Wszędzie palety z towarem. Pracownicy ciągle jeżdżą wózkami i rozwożą towar. Podłogi zapomniały jak wygląda mop, to samo te lady chłodnicze nie czyszczone od lat. Minięcie się dwoma wózkami graniczy z cudem.Wchodzę kupuję co muszę i uciekam. Bo nie dość że trzeba się przeciskać to stale coś dzwoni, trąbi, hałasuje. Czy nie można w jakiś dyskretny sposób ściągnąć pracownika na kasę?Trzeba uruchamiać syrenę alarmową i straszyć klientów. Żeby było jasne nie mam żalu do pracowników,bo to nie oni są za to odpowiedzialni tylko zarządca. Może warto przemyśleć organizacje pracy i zarządzanie. Może trzeba zatrudnić dodatkowe osoby, bo jak wszyscy są od wszystkiego to są od niczego. Pewnie, że to klienci robią bałagan, ale jak się prowadzi biznes to trzeba po nich posprzątać. Postawić kosze w odpowiednich miejscach, edukować, zadbać żeby wszystkie wózki były sprawne itd. Jakoś duże supermarkety potrafią zadbać o te aspekty. Wchodzisz jest porządek nikt nie rozstawia towaru w przejściach, gra przyjemna muzyka,jest czysto, a pracownicy nie biegają jakby się paliło. W Rypinie brakuje alternatywy i wszyscy godzą się na taki stan rzeczy i wiem , że zaraz ktoś napiszę nie podoba Ci się to nie kupuj.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-24 17:40:54

  Skoro ta osoba narobiła tyle szumu to czemu chce pozostać anonimowa. Jeszcze moze nagrode jej dajcie za to. Wtedy to juz w ogole te marginesy co siedza tylko w domach i tv robi im siano z mózgu beda robic co chca.. dodatkowo nie maja innego zajecia tylko umilac komus zycie i zazdroscic komus bo on nie ma to i nikt inny nie moze miec... przecież prościej isc do mopsow gmin itd. Tam nie trzeba duzo sie wysilac no przecież nierobom sie nalezy..

Dodajesz jako: Zaloguj się