:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piłka nożna, Pierwszy punkt Lecha - zdjęcie, fotografia
10/04/2019 10:16

Choć wygranej odnieść się nie udało, to bezbramkowy remis na terenie jednej z czołowych drużyn czwartej ligi można traktować jako przełamanie. Lech Rypin zdobył tym samym pierwszy punkt na wiosnę

W kolejnym meczu rundy wiosennej Lechici grali na wyjeździe z silną ekipą Pogoni Mogilno i zdobyli cenny punkt, jednak pozostał niedosyt, bo można było to spotkanie wygrać. Pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, który powinien udokumentować to golem. W 9. minucie pierwszy strzał na bramkę zespołu z Mogilna oddał Fodrowski. Piłka przeleciała nad poprzeczką. W 18. minucie wysoko nad bramką uderzyli gospodarze. Minutę później groźnie strzelał głową  M. Trędewicz. Powinno być 0:1. W 20. minucie kolejna dobra akcja i R. Lewandowski huknął nad poprzeczką Pogoni. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał Buchalski, który w 30. minucie strzelał dwukrotnie. Raz obronił bramkarz gospodarzy, a dobitka minimalnie minęła słupek. W 32. minucie ładnym strzałem nożycami Kowalski próbował zaskoczyć bramkarza Pogoni, ale i on uderzył obok bramki. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie Lechici zagrali konsekwentnie w obronie z pozytywnym efektem, bo wynik remisowy też należy uznać za dobry. Zespół ograniczył się do bronienia wyniku, jednak czychał na kontry. W 66. minucie na wysokości zadania stanął D.Osiecki. Bramkarz Lecha obronił groźny strzał Pogoni. Gospodarze nie stworzyli w tym meczu klarownej  sytuacji na zdobycie gola.

– Zabrakło troszkę do zdobycia gola. Patrząc na cały mecz, zasłużyliśmy na zwycięstwo, jednak szanujemy rownież punkt. Teraz przed nami dwa mecze u siebie i liczymy tylko i wyłącznie na 6 punktów. Widać poprawę w naszej grze, dlatego pozytywnie patrzymy na przyszłość – powiedział po meczu duet trenerki Niedbalski/Buchalski, który po raz pierwszy poprowadził zespół.

W najbliższej kolejce Lech podejmować będzie beniaminka – Unię Gniewkowo.

Pogoń Mogilno VS. Lech Rypin 0:0 (0: 0)