:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Pomoc dla pszczelarzy

Finanse, Pomoc pszczelarzy - zdjęcie, fotografia

Do 28 lutego rolnicy – pszczelarze mogą ubiegać się o wsparcie w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Na pomoc mogą liczyć właściciele pasiek składających się z 10-80 rodzin. Nie jest ona jednak adresowana do osób prowadzących działy specjalne produkcji rolnej w postaci pasiek. Pieniądze można przeznaczyć na zakup nowych rodzin pszczelich, odkładów oraz uli.

Program nosi nazwę „Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji pszczół 2018”. Jego celem jest zwiększenie populacji pszczół w naszym województwie. Do rozdysponowania jest 500 tys. zł. Pszczelarze mogą liczyć minimalnie na 1 tys. zł, a maksymalnie na 6 tys. zł.

Aby uzyskać pomoc, należy do 28 lutego br. wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Rozstrzygnięcie planowane jest do 30 marca.
 

(pw), fot. ilustracyjne

Pomoc dla pszczelarzy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się