:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Poprawią komunikację w Rypinie

Inwestycje, Poprawią komunikację Rypinie - zdjęcie, fotografia

Burmistrz Paweł Grzybowski wraz z Tomaszem Kosińskim, kierownikiem Wydziału Inwestycji i Infrastruktury oraz pracownikiem wydziału Mariuszem Majewskim uczestniczyli w spotkaniu z dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu Urzędu Marszałkowskiego Marzeną Baczyńską. Tematem przewodnim były planowane jeszcze w tym roku modernizacje infrastruktury drogowej w naszym mieście.

Jak wielokrotnie zaznaczał burmistrz na łamach naszej gazety, magistrat priorytetowo traktuje przede wszystkim inwestycje drogowe. Rzeczywiście zmiany są widoczne, poprawia się komfort jazdy oraz spacerów. Podczas spotkanie w urzędzie marszałkowskim omówione zostały zasady współpracy przy realizacji zadań zaplanowanych na ten rok. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim budowy ronda w rejonie skrzyżowania ulic Mławska, Młyńska, dra F. Dłutka oraz przebudowie chodnika i budowie ścieżek rowerowych w ciągu ulicy Mławskiej do przejazdu kolejowego, jak również możliwości pozyskania środków zewnętrznych na budowę ścieżki rowerowej od przejazdu kolejowego do ulicy Bielawki.

– Omawialiśmy terminy realizacji przebudowy skrzyżowania ulic Lipnowskiej i T. Kościuszki oraz sprawę opracowania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich dokumentacji na przebudowę drogi wojewódzkiej 534 Cetki-Rypin. Skrzyżowanie z ulicami Piaski oraz Mleczarską zostanie zastąpione rondem. Otrzymaliśmy zapewnienia, że w drugim kwartale rozpocznie się realizacja tego zadania w ramach projektu „Projektuj buduj”. W ramach tej inwestycji tak ważne dla naszego miasta ulice T. Kościuszki i Powstania Styczniowego zostaną przebudowane, poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo jazdy, przestrzeń miejska wzbogaci się o kolejne miejsca parkingowe w starej części – tłumaczy burmistrz Paweł Grzybowski.
Najprawdopodobniej jeszcze w drugiej połowie roku miasto planuje budowę pierwszego etapu ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania ulic Młyńskiej i Mławskiej do przejazdu kolejowego, a następnie do strefy przemysłowej: koszt inwestycji to 400 tys. zł.
 

(mr), fot. UM Rypin


Poprawią komunikację w Rypinie komentarze opinie

  • gość 2018-02-13 14:36:30

    ścieżki rowerowe ??? .....ilu rowerzystów korzysta z tej na 3 Maja ???

Dodajesz jako: Zaloguj się