:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

11°C słabe opady deszczu

Śladem Wyklętych

Podobnie jak w wielu miastach Polski 4 marca rypinianie pobiegli „Wilczym Tropem”. Nawet lekki mróz nie odstraszył prawie 100 biegaczy, niektórzy biegli w towarzystwie rodzin, a nawet czworonożnych pupili

Trasa biegu to tradycyjnie 1963 metry. O zabezpieczenie trasy, ognisko, zaplecze ratownicze zadbały drużyny ZHP: 1. Drużyna Starszoharcerska Wilki im. Wilhelma Sommera, 2. Wielopoziomowa DH Sokoły z Kowalk oraz 32. Drużyna Wędrownicza Mistrzów z Nadroża jak również instruktorzy Hufca Rypin na czele z komendantem Jakubem Jankowskim.

Obok biegu wilczym tropem pracownicy Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej przygotowali ekspozycję, której najważniejszą częścią była wystawa dotycząca Danuty Siedzikówny “Inki”. Wystawa została opracowana przez gdański oddział IPN-u. Dla dużych i małych miłośników strzelectwa MZD wspólnie z miłośnikami historii z Mławy przygotowało stoisko strzeleckie.

Zwycięzcami pierwszego rypińskiego biegu pamięci został Cezary Ruciński, drugie miejsce zajął Bartosz Chmielewski, na trzecim miejscu uplasował się Maciej Grzybowski. Na wszystkich uczestników biegu czekała gorąca grochówka.