:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C słabe opady deszczu

Soborski odchodzi po blisko 50 latach

Wydarzenia lokalne, Soborski odchodzi blisko latach - zdjęcie, fotografia

Jacek Soborski, nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno, odchodzi na emeryturę. W czwartek 22 lutego zorganizował spotkanie, podczas którego dziękował za współpracę m.in. przedstawicielom samorządu i organizacji społecznych

Na spotkaniu w siedzibie nadleśnictwa w Skrwilnie gościli zaprzyjaźnieni samorządowcy m.in. wójt gminy Dariusz Kolczyński, przedstawiciele służb mundurowych oraz członkowie organizacji społecznych. 

– Czas biegnie nieubłaganie, PESEL jest rzeczą, którą dostaje się raz na zawsze – mówił do zgromadzonych Jacek Soborski.  – Zaprosiłem dziś Państwa nie według jakiegoś schematu, który przyjmuje się przy tego typu okazjach, ale według kryterium własnego serca. Zaproszenie wysłałem do ludzi, których darzę sympatią i cenię.

Czwartkowe spotkanie było okazją do wspomnień oraz podkreślenia najważniejszych działań, które podejmowało nadleśnictwo i główny bohater uroczystości. Jacek Soborski ukończył Technikum Leśnie w Tucholi, a następnie studia wyższe na Akademii Rolniczej w Poznaniu i SGGW w Warszawie oraz trzy kierunki podyplomowe, w tym zarządzanie przedsiębiorstwem. 

Od 1971 do 1974 roku pracował jako podleśniczy w Nadleśnictwie Urszulewo (obecne Skrwilno). Przez kolejne cztery lata był adiunktem w nadleśnictwie, a w latach 1978-1991 inżynierem nadzoru.  W 1991 roku wygrał konkurs na nadleśniczego Nadleśnictwa Skrwilno i pełnił tę funkcję do 28 lutego tego roku. 

Był zaangażowany także w działalność społeczną i samorządową. W latach 1987-1989 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Rogowo. Od 1999 do 2007 roku zasiadał w radzie powiatu,  był również jej przewodniczącym oraz jednym ze współinicjatorów budowy Rypińskiego Centrum Sportu. 
 

Tekst i fot.
(ToB)

Soborski odchodzi po blisko 50 latach komentarze opinie

  • gość 2018-03-17 16:17:20

    Nareszcie komuch i platformers odchodzi, zostawił masę pociotków, nie wiedzą co począć, pracować nie umieją .....

Dodajesz jako: Zaloguj się