:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Stacja zabaw do wygrania

Konkurs, Stacja zabaw wygrania - zdjęcie, fotografia

Rypiński magistrat dołączył do społecznej kampanii edukacyjnej „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” organizowanej przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W konkursie, który staruje już dziś, wygrać można edukacyjny, nowoczesny plac zabaw. Miasto postawiło na boisko asfaltowe przy „Jedynce”.

Kampania edukacyjna dotyczy zagrożeń związanych ze smogiem. Smog to problem, który dotyczy już całej Polski, a jego główną przyczyną jest tzw. „niska emisja” czyli np. spaliny pochodzące z pieców starego typu, w których pali się dosłownie wszystko. Rypin, jak na ekologiczne miasto przystało, wytrwale walczy o czyste powietrze, wolne od zanieczyszczeń, między innymi dofinansowując wymianę źródeł ciepła na proekologiczne oraz montażu pomp ciepła lub kolektorów słonecznych.

Urząd Miasta Rypin zgłosił się do zabawy, wyznaczając jako miejsce, w którym mogłaby powstać Naukowa Stacja Zabaw boisko asfaltowe na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Zwycięstwo zależy od zaangażowania lokalnej społeczności, wszystkie zgłoszone gminy mają równe szanse. Każdy chętny do udziału w zabawie, po wejściu na stronę projektu, najpierw będzie musiał odpowiedzieć na proste pytanie dotyczące problemu smogu, by móc oddać głos na wybraną lokalizację. Mieszkańcy Rypina wielokrotnie dowiedli, że w jedności siła, wygrywając np. plac zabaw Nivea czy odświeżenie lokalizacji w ramach Dulux Let’s Colour, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie.
 

(mr)

Stacja zabaw do wygrania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się