:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Termomodernizacja w toku

Inwestycje, Termomodernizacja - zdjęcie, fotografia

Trwają prace w ramach termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Półwiesku Małym. Remont ma potrwać do maja.

Inwestycję realizuje P.P.H.U. KAMI-BUD z Rętwin. Remont jest szczególnie ważny dla półwieskiej szkoły podstawowej, ponieważ ma ona przestarzały system ogrzewania. Do tej pory znajdują się tam piece kaflowe. Lada moment zostaną zdemontowane. Zamiast nich pojawiły się już grzejniki. W trakcie jest docieplanie. Na tę chwilę prace prowadzone są na strychu.

– Po raz pierwszy w tej szkole pojawi się instalacja centralnego ogrzewania z piecem na biomasę – mówił ostatnio wójt gminy Wąpielsk Dariusz Górski. – Materiałem wykorzystywanym do ogrzewania będzie pellet. Inwestycja była wyczekiwana przez uczniów oraz ich rodziców, ponieważ warunki w placówce, zwłaszcza w sezonie zimowym, były ciężkie. Pomieszczenia były niedogrzane, a jednocześnie zadymione. Istniało wysokie zagrożenie zatrucia czadem. W szkole znajduje się kilkanaście pieców kaflowych. Palacz nierzadko rozpoczynał pracę o 3 w nocy. Musiał wnieść opał, a następnie wynieść popiół z każdego pieca. Szkoła w Półwiesku jest jedyną w całej okolicy, która posiadała tego typu ogrzewanie.

Termomodernizacja szkoły w Półwiesku Małym jest prowadzona w ramach zadania „Termomodernizacja budynków, których właścicielem jest gmina Wąpielsk w gminie Wąpielsk – II etap”. Działaniem są objęte jeszcze 4 budynki. Są to: Szkoła Podstawowa w Wąpielsku, Urząd Gminy w Wąpielsku, remiza OSP w Wąpielsku oraz świetlica wiejska w Półwiesku Małym.

Tekst i fot. (jul)

Termomodernizacja w toku komentarze opinie

  • gość 2018-01-23 20:34:03

    Może coś na temat inwestycji na lamkowiżnie ,czy obiektywizm wam zabrania

Dodajesz jako: Zaloguj się