:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C słabe opady deszczu

W Półwiesku już ciepło

Inwestycje, Półwiesku ciepło - zdjęcie, fotografia

Remont placówki w Półwiesku Małym nadal trwa. Uczniowie już mogą uczyć się w ciepłych pomieszczeniach, a w kotłowni działa nowy, ekologiczny piec.

Widać kolejne postępy w remoncie półwieskiej szkoły. Pojawiła się nowa instalacja grzewcza. Budynek jest docieplany z zewnątrz. Widać zmiany w pobliskim gmachu. Tam znalazła się kotłownia z nowym piecem na biomasę.

– Szkoła Podstawowa w Półwiesku Małym była jedyną w całej okolicy, która była ogrzewana za pomocą pieców kaflowych – przypomina wójt gminy Wąpielsk Dariusz Górski. – Materiałem wykorzystywanym do nowego systemu ogrzewania jest pellet. Inwestycja była wyczekiwana przez uczniów oraz ich rodziców, ponieważ warunki w placówce, zwłaszcza w sezonie zimowym, były ciężkie. Uczniowie już mogą cieszyć się ciepłymi pomieszczeniami podczas zajęć.

Piece kaflowe, po wielu latach pracy, odeszły do historii placówki. Pozostały pojedyncze egzemplarze. Prawdopodobnie będą pamiątką bądź zostaną niedługo usunięte tak samo jak reszta. To okaże się niebawem.

Prace remontowe prowadzi firma P.P.H.U. KAMI-BUD z Rętwin. Oprócz zmian w systemie ogrzewania projekt przewiduje inne prace, np. remont podłóg, który również postępuje. Termomodernizacja ma potrwać do maja bieżącego roku.
 

Tekst i fot. (jul)

W Półwiesku już ciepło komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się