:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  10°C bezchmurnie

Wyborny start pływaków

Sporty wodne, Wyborny start pływaków - zdjęcie, fotografia

W weekend na basenie w Rypińskim Centrum Sportu zostały zorganizowane Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Doskonale spisali się gospodarze z klubu Sejwal, którzy zdobyli aż 20 medali.

RCS gościł 26 pływaków z 22 klubów. Po cztery złote krążki sięgnęła Oliwia Głowacka. Trzy razy na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Zurel, zdobywając także jedno srebro. Dwa pierwsze miejsca wywalczyła Aleksandra Kubicka. Pozostałe medale dołożyli: Szymon Karczewski (srebro i trzy brązowe medale), Maja Nowatkowska (trzecie miejsce), Gabriel Westfal (brąz), Michalina Jasińska (dwa razy brąz) i Maja Krzykalska (dwa razy brąz).

– Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Jak zawsze dopisali również kibice – mówi Beata Glamowska, kierownik RCS-u. – Zapraszamy na kolejne zawody do naszego centrum. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim organizatorom, partnerom i przede wszystkim klubowi Sejwal, na czele z Karoliną Topolewską.

– Ja osobiście uważam, że to był do tej pory najlepszy występ naszych pływaków – dodaje Topolewska. – Zdobywaliśmy medale już na różnych imprezach, włącznie z czołową Warszawą, ale to, co zrobili rypińscy zawodnicy w sobotę na basenie zasługuje na wielkie uznanie. W końcu jest to najważniejsza impreza pływacka w naszym województwie.

Karolina Topolewska również podkreśla świetną organizację zawodów w Rypińskim Centrum Sportu.

– Cieszę się, że zarówno zawodnicy, trenerzy, sędziowie bardzo lubią tu powracać i ścigać się o najwyższe laury – mówi Topolewska. – To oznacza, że mamy idealny obiekt do rozgrywania tego typu mistrzostw.

Teraz pływacy mają czas na zasłużony odpoczynek, czyli obóz narciarski. Po powrocie będą się przygotowywać do Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „W poszukiwaniu talentów”, które odbędą się 14 kwietnia w RCS-ie.

(ToB), fot. nadesłane

Wyborny start pływaków komentarze opinie

  • gość 2018-02-04 13:04:54

    Ogromne Gratulacje !!!! Widać jak pływanie z oku na rok kwitnie w Rypinie,

Dodajesz jako: Zaloguj się