To kolejny dowód na to, że talent, pasja i ciężka praca mogą zaprowadzić na największe sceny. Orkiestra Dęta Gminy Skrwilno po raz kolejny udowodniła swoją klasę, osiągając znakomity wynik podczas V Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych w Gryficach. W rywalizacji z najlepszymi zespołami z całego kraju muzycy nie tylko zajęli wysokie miejsce, ale również wywalczyli przepustkę do międzynarodowej rywalizacji.
Mistrzostwa zgromadziły 17 czołowych orkiestr dętych z różnych regionów Polski. Konkurencja była niezwykle silna, a poziom artystyczny prezentowanych występów bardzo wysoki. W tych wymagających okolicznościach reprezentanci gminy Skrwilno pokazali się z doskonałej strony, zdobywając 4. miejsce w kategorii Koncert – Dywizja II.
To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Orkiestra uzyskała 85 punktów w międzynarodowym systemie ocen WAMSB, co przełożyło się na przyznanie złotego medalu. Wynik ten ma szczególne znaczenie, ponieważ zapewnił zespołowi kwalifikację do Mistrzostw Świata Orkiestr Dętych, które odbędą się w Irlandii w 2027 roku oraz w Malezji w 2028 roku. Dla muzyków ze Skrwilna jest to ogromne wyróżnienie i szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. To również dowód na to, że zespoły działające w niewielkich miejscowościach mogą z powodzeniem rywalizować z najlepszymi orkiestrami w kraju. Na słowa uznania zasługuje nie tylko cały zespół, ale także kapelmistrz Konrad Mazurowski. Jego praca i zaangażowanie zostały dostrzeżone przez jurorów, którzy sklasyfikowali go na 4. miejscu w kategorii Najlepszy Dyrygent.
Orkiestra Dęta Gminy Skrwilno od lat jest jedną z wizytówek samorządu. Muzycy regularnie uczestniczą w uroczystościach, wydarzeniach kulturalnych i konkursach, promując gminę daleko poza granicami regionu. Ostatni sukces pokazuje, że działalność zespołu ma nie tylko lokalny wymiar. Zdobyte wyróżnienia i kwalifikacje do światowych mistrzostw sprawiają, że nazwa Skrwilno będzie w najbliższych latach rozbrzmiewać również na międzynarodowych scenach muzycznych. Dla mieszkańców gminy jest to powód do dumy, a dla samych muzyków motywacja do dalszej pracy i rozwijania swoich umiejętności. Jedno jest pewne. O Orkiestrze Dętej Gminy Skrwilno jeszcze nieraz usłyszymy.
(AdWo), fot. nadesłane
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze